رزمایش «کمک مؤمنانه» در مدارس کردستان اجرا می شود

حجت‌الله نریمانی گفت: این طرح در راستای لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر کمک به اقشار آسیب پذیر در وقوع پدیده ویروس کرونا و همچنین تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در مدارس اجرا می‌شود.

وی به اهداف برگزاری رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه اشاره کرد و افزود: احیای روحیه انفاق، تقویت روحیه کرامت و ترویج فرهنگ نوع دوستی، تلاش، ایثار و مشارکت جویی در بین دانش آموزان، همدلی و همراهی با دانش آموزان و خانواده‌های آسیب دیده از کرونا و انسجام بخشی هدایای دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا برای خانواده‌های نیازمند از اهداف برگزاری این طرح است.

نریمانی با بیان اینکه سه هزار مدرسه طرح شهید بهنام محمدی، سه هزار و ۵۰۰ مدرسه انقلاب، ۷۵۰ مرکز دارالقرآن کریم و هزار و ۱۱۸۱ کانون فرهنگی تربیتی در کشور مجری این برنامه معنوی است، بیان کرد: در استان کردستان نیز مراکز مذکور با محوریت بسیج دانش‌آموزی مجری طرح هستند.

وی با بیان اینکه علاوه بر اهداف تربیتی هدف از اجرای این پویش ارائه بسته ارزاق ویژه خانواده‌های نیازمند است؛ عنوان کرد: جهت افزایش مشارکت مردمی بخشی از اقلام با پشتیبانی قرارگاه کشوری بسیج دانش‌آموزی و الباقی توسط مشارکت‌های مردمی تکمیل خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی استان کردستان اعلام کرد: تمامی اقلام و هدایای نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شده، با هماهنگی سازمان بسیج دانش‌آموزی و توسط واحد‌های آموزشی، مراکز دارالقرآن، کانون‌های فرهنگی تربیتی انجام می‌شود و بعد از جمع‌آوری کمک توسط شهرستان‌ها و مناطق، هر مقدار کمک جمع‌آوری شده بین دانش‌آموزان و خانواده‌های نیازمند همان مدرسه یا مدارس همجوار توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: اولویت توزیع با خانواده‌های دانش آموز نیازمند مدرسه، محله با محوریت مدرسه‌های اطراف و محله‌های حاشیه شهر است و فرایند شناسایی و توزیع از طریق اطلاعات موجود خانواده‌ها با نظر نهایی مدیر مدرسه انجام خواهد شد.