رفتار مومنانه و همدلانه ایرانیان در روزگار کرونا

 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کمک ۲۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در بین ۶۸ هزار خانوار نیازمند در سطح این استان توزیع می‌شود.

احمدعلی موهبتی در بازدید از روند مساعدت به افراد نیازمند و فاقدان شناسنامه سیستان و بلوچستان اظهارداشت: بر اساس آمار اولیه جمعیتی بیش‌از ۱۰۵ هزار نفر از اقشار آسیب پذیر این استان پالایش و ۶۸ هزار خانوار از افرادی که تحت پوشش هیچ یک از سازمان‌ها و نهاد‌های حمایتی نیستند، شناسایی شدند.

او بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۹۰۰ نفر نیز در سطح سیستان و بلوچستان شناسایی شده‌اند که فاقد شناسنامه و اسناد هویتی و یا دارای پرونده در ثبت احوال هستند که به این افراد نیز کارت خرید ۵۰۰ هزار تومانی اختصاص یافته است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کار‌ها عده‌ای از اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه نیز از سبد کالا که از محل کمک‌های دولت تامین شده بود از طریق نهاد‌های حمایتی برخوردار شدند.

او تصریح کرد: بخشی نیز مربوط به کمک‌های خیران بود که در قالب توزیع سبد کالا بین خانوار‌های نیازمند توسط دستگاه‌ها و متولیان مربوطه با محوریت مساجد و بسیج از نیمه دوم ماه مبارک رمضان آغاز شده است.